Wiadomości Misyjne nr 40 (3/2016)

3-2016W najnowszym, wakacyjnym numerze Wiadomości Misyjnych znajdziemy artykuły dotyczące:

  • Między Afryką a Karaibami – list od ks. Stanisława Szczepanika,
  • ŚDM w Krakowie – relacja z pobytu młodych Malgaszy,
  • Świat pełen kontrastów – życie i przesłanie Oriany Fallaci,
  • Otwierał oczy niewidomym – spotkanie o ks. Szuniewiczu

Nie zabrakło również: fragmentu archiwalnego numeru „WM”, krótkiego życiorysu świętego Zgromadzenia, kolejnej części blogu ks. Maszkowskiego oraz dodatku specjalnego – sylwetki wolontariuszy Projektu M3 i B3, którzy pojechali pomagać na misjach.

„Redemptoris Missio” – Misja Odkupiciela
Św. Jan Paweł II w 25 rocznicę ogłoszenia na Soborze Dekretu o Misyjnej Działalności Kościoła w 1990 roku ogłosił encyklikę Redemptoris Missio (o stałej aktualności posłania misyjnego). Problem powołania misyjnego – zdaniem Jana Pawła II – wymaga dziś szczególnego podkreślenia, gdyż aktualnie w świecie, powszechne jest niszczenie chrześcijańskiej wiary i dzisiejszą pokusą jest sprowadzanie chrześcijaństwa do mądrości czysto ludzkiej. W
takiej perspektywie samą działalność misyjną chrześcijan traktuje się głównie jako pomoc dla ubogich, wkład w wyzwolenie uciśnionych, popieranie rozwoju, obronę praw człowieka.
Oczywiście, w te wszystkie obszary życia społecznego Kościół winien się angażować i bez wątpienia w czasach Jana Pawła II Kościół zintensyfikował swe działania we wszystkich tych obszarach. Trzeba jednak pamiętać, że ponadczasowym zadaniem Kościoła jest głoszenie Dobrej Nowiny; i że to właśnie Ewangelia inspiruje uczniów Jezusa do podjęcia różnych form zaangażowania społecznego.
Zapraszam do lektury pasjonujących świadectw i relacji z misyjnej działalności,
jaka była podejmowana w ostatnim czasie w Rodzinie Wincentyńskiej.
ks. Antoni Miciak CM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *